+380 44 538-00-06 многоканальный

ChannelFly - Прогнозоване управління пропускною спроможністю для автоматичного вибору РЧ-каналу

ChannelFly - Прогнозоване управління пропускною спроможністю для автоматичного вибору РЧ-каналу

Інноваційний підхід компанії Ruckus до вибору каналу та пригнічення перешкод

ChannelFly - це додаткова функція системи Ruckus ZoneFlex, що представляє собою новий підхід до оптимізації вибору РЧ-каналу на основі середніх значень пропускної спроможності по всіх каналах. Спеціалізовані алгоритми вибирають найбільш ефективний канал на підставі раніше зафіксованих значень.


Характеристики та переваги:

  • Використання запатентованих технологій від BeamFlex™ для аналізу і вибору найбільш підходящого РЧ-каналу
  • Використання даних по фактичній активності каналу для визначення каналів з максимальною пропускною здатністю
  • Оцінка дійсної пропускної здатності каналу, а не суб'єктивно сприйманого шуму і вимірювання об'єму трафіку
  • Оцінка по всіх каналах: 2,4 ГГц для доступу і 5 ГГц для транзитного з'єднання
  • Плавне перемикання клієнтських пристроїв з використанням стандарту 802.11h
  • Система постійно визначає відповідний канал; немає необхідності в налаштуванні або моніторингу
  • Швидке реагування (кілька секунд) на істотне зниження пропускної здатності
  • Активація виконується одним натисканням кнопки в графічному інтерфейсі користувача (за умовчанням функція відключена)
  • Істотне збільшення пропускної здатності в умовах перевантаження (25-50%)


У поєднанні з технологією адаптивної антени компанії Ruckus, функція ChannelFly забезпечує неперевершену пропускну здатність. Разом із інтелектуальною адаптивною спрямованою антенною решіткою (BeamFlex), пропускна здатність збільшується в два рази в порівнянні з наявними аналогами.


Пропускна здатність мережі в широкому сенсі визначається як максимальна швидкість передачі даних, яку можна досягти в певному поєднанні. У випадку з бездротовою мережею розглядається пропускна здатність в часі – найважливіший параметр продуктивності будь-якої мережі Wi-Fi.


Компанія Ruckus вже розробила запатентований підхід до пригнічення перешкод за допомогою технології адаптивної спрямованої антенної решітки. Система BeamFlex значно знижує рівень перешкод завдяки більш технологічному і динамічному виборі каналу.


Низька продуктивність мережі Wi-Fi може бути викликана перешкодами на тому ж РЧ-каналі, на якому працює мережа WLAN. Теоретично, зміна каналу на «канал без перешкод» допоможе збільшити продуктивність. Принцип вибору каналу з метою уникнення перешкод не є новим, але його реалізація виробниками в кращому випадку знаходиться на зародковому рівні.


Практично всі постачальники обладнання бездротового зв'язку, які заявляють про можливості зниження рівня перешкод, використовують так звану техніку фонового сканування. При фоновому скануванні точка доступу відключається від каналу і перевіряє всі інші канали на наявність можливих перешкод.


Істотна проблема, що виникає при фоновому скануванні, - це затримка. Затримка виникає, коли точка доступу знаходиться не на тому каналі, що пов'язаний з клієнтським пристроєм. Якщо клієнтський пристрій намагається передати дані, в той час як точка доступу виконує фонове сканування, клієнтському пристрою доведеться почекати. Ця техніка є в кращому разі неефективною. Категоризація перешкод не є дієвим підходом, оскільки він фокусується більшою мірою на рівні перешкод, а не на пропускній здатності. За допомогою такого підходу кількісний вимір потенційної пропускної здатності каналу не є можливим. Необхідно нове рішення.


Оскільки пропускна здатність є найважливішим фактором у визначенні продуктивності, ефективність пригнічення перешкод на основі каналів повинна вимірюватися в більшій мірі з урахуванням пропускної здатності, а не рівня перешкод. Компанія Ruckus використовувала інший підхід до вирішення даного завдання. Замість «пригнічення перешкод каналів на основі категоризації перешкод» компанія Ruckus зосередила зусилля на вимірі пропускної здатності в часі.


Інтелектуальний програмний модуль ChannelFly інтегрований в кожну точку доступу Ruckus. Модуль ChannelFly виконує безперервний моніторинг РЧ сигналу. Він зберігає історію, в якій відбивається динаміка пропускної здатності і рівня перешкод по кожному каналу. Якщо виникає істотне зниження пропускної здатності поточного каналу, модуль ChannelFly швидко реагує на зниження і переключається на інший, більш ефективний канал протягом 15 секунд. При незначних коливаннях пропускної здатності модуль потребуватиме трохи більше часу для реагування, для того щоб уникнути непотрібних переключень каналів.


У модулі ChannelFly використовується протокол 802.11h, який підтримує більшість клієнтських пристроїв, що працюють на частоті 2,4 ГГц, і усі пристрої, що працюють на частоті 5 ГГц, для повідомлення про перемикання каналу для активних клієнтських пристроїв, коли це необхідно. Повідомлення про перемиканні каналу забезпечує плавний перехід між каналами для клієнтських пристроїв і точок доступу.


Функція ChannelFly тепер доступна в якості додаткової оптимізації каналу на всіх точках доступу Ruckus. В ході перших випробувань з різними постачальниками послуг і в мережах різних установ рішення ChannelFly продемонструвало збільшення загальної пропускної здатності точки доступу в три рази в умовах покриття з декількома різнорідними мережами.


Поделиться:

назад к списку