+380 44 538-00-06 многоканальный

Мобільний підводний ЦОД Microsoft

Мобільний підводний ЦОД Microsoft

Як нещодавно стало відомо, Microsoft провів затоплення спеціального контейнеру із ЦОД у берегів Шотландії. У компанії повідомляється, що розгортання центру обробки даних на Північних островах в Європейському центрі морської енергетики – це дуже важливий крок у багаторічному дослідницькому проекті Microsoft Project Natick.


Задача Project Natick полягає у вивчені можливостей виробництва та експлуатації екологічно стійких автономних модулів ЦОД, які можна виробити на замовлення, швидко встановити на морському дні та залишити працювати на багато років.


Процес розгортання

Більш ніж половина населення світу проживає приблизна за 200 км від узбережжя. Якщо розмістити центри обробки даних під водою поблизу міст на узбережжях, тоді дані користувачів цих міст будуть передаватися на невеликій відстані, завдяки чому зросте швидкість та плавність веб-серфінгу, потокової передачі відео та ігрового трафіку, а також швидкість обробки даних з використанням технологій штучного інтелекту.


6c4kfkoxnyfw0vkz7jo_wmomcli.jpeg


12-метровий ЦОД, розгорнутий на Північних островах в рамках проекту Natick, має 12 стелажів, які містять 864 серверів та систему охолодження. Цей ЦОД було зібрано і протестована у Франції, після чого доставлено у Шотландію. На місці встановлення з морського дна підняли кабель, по якому йде оптоволокно та силова проводка, та підключили його до ЦОД. Після цього всю систему опустили на глибину 35,5 метрів і встановили на кам’яну плиту.


Етапи планування

Вперше концепція підводного ЦОД була представлена в документі, підготовленому для конференції Microsoft ThinkWeek. І вже через 12 місяців після запуску Project Natick, в липні 2014 року, був розроблений прототип, який протестували на мілині поблизу берегів Каліфорнії протягом 105 днів.


Перший етап проекту Natick показав, що концепцію підводних ЦОДів можна реалізувати на практиці. На другому етапі потрібно визначити, чи дають вони перевагу з логістичної, екологічної та економічної точок зору.


Таким чином, команда Project Natick проведе наступні 12 місяців, спостерігаючи за виробництвом центру обробки даних та занотовуючи усі його показники – від температури і до споживання енергії до рівня зовнішньої вологості та шуму.


Детальна інформація - https://ko.com.ua/mobilnyj_podvodnyj_cod_microsoft_detali_124995


Поделиться:

назад к списку