ЦОД за пів року? Реально!
ЦОД за пів року? Реально!
Xubus Node від Delta — це модульний контейнерний ЦОД для IT-обладнання загальною потужністю від 18 до 90 кВт, який можна ввести в експлуатацію впродовж 6–7 місяців. Натомість класичний ЦОД запускають через 15–30 місяців. Вражаюча різниця в темпах, чи не так?
15.11.2023
Питання ціни та часу
Вибираючи між інвестуванням у додаткові потужності та модернізацією наявних, щоразу варто враховувати доцільність кожного з варіантів, адже плюси й мінуси має будь-який. До прикладу, ціна. Центри даних можуть коштувати десятки мільйонів доларів чи більше. Деякі з гігантів галузі, як ми знаємо з відкритих джерел, витрачають понад мільярд доларів на таку інфраструктуру. Проте готовність інвестувати значні суми дає дивіденди не так швидко, як хотілося б. Наприклад, з класичним ЦОД так і буде. Адже його побудова та облаштування може тривати 15–30 місяців, зважаючи на види та обсяги необхідних робіт: будівельних, електричних, сантехнічних, протипожежних. Зокрема потрібно буде:- організувати майданчик для ЦОД у наявних приміщеннях чи збудувати нові,
- придбати та доправити до майданчика необхідне обладнання,
- виконати монтаж систем охолодження та вентиляції, спостереження, сигналізації, контролю доступу, вологості та температури,
- організувати роботу систем гарантованого електроживлення, ДБЖ та ГРЩ,
- запровадити моніторинг роботи систем ЦОД,
- здійснити монтаж обладнання,
- встановити апаратне забезпечення,
- ввести ЦОД в експлуатацію,
- забезпечити технічну підтримку та сервісне обслуговування.
Спільний ЦОД — не для всіх
Багато компаній передають свої операції з даними на аутсорсинг. Цей ринок за прогнозами демонструватиме впевнене щорічне зростання щонайменше до 2033 р. Але дата-центри спільного розміщення — не для всіх. І навіть їхня ефективність завдяки використанню спільних ресурсів не завжди буде вирішальним чинником, зокрема для установ, що обробляють конфіденційні дані та згідно із законом зобов’язані мати власні потужності для збереження та обробки даних.ЦОД для IoT
Для ринку інтернету речей (IoT) та Industry 4.0 характерним є щораз вищий попит на підтримання затримки до мілісекунди на межі, а також на 5G, великі дані та програми штучного інтелекту. Під такі завдання є рішення від Delta — модульний контейнерний ЦОД Xubus Node (MDC, Modular Data Center).Обираючи за розміром і потужністю, можна також забезпечити тимчасове рішення, допоки будується новий ЦОД. Але Xubus Node може працювати і як постійне рішення на об’єктах, де створення довгострокової інфраструктури є обмеженим або недоцільним. У такому разі модульний ЦОД легко інтегрується в загальну систему фізичної безпеки підприємства.
Контейнерний ЦОД Delta Xubus Node розроблений атестованою командою TIA, CDCDP та ATD відповідно до європейських стандартів, як от ISO/IEC-2700, і має можливість локалізації. Постачається в п’яти стандартних рішеннях для ІТ-навантаження 18–90 кВт із додатковими допоміжними системами (наприклад, є можливість адаптації до температури нижче за -15 оС).
Що всередині ЦОД Xubus Node від Delta
Xubus Node монтується в індивідуальний контейнерний модуль, який призначений для транспортування, встановлення та експлуатації на об’єкті клієнта. ІТ-навантаження на одну стійку може становити від 6 кВт до 8,18 кВт, а час автономної роботи від батареї — п’ять хвилин.Залежно від топології ДБЖ, дата-центр Xubus Node реалізується за допомогою пристроїв серії DPH від Delta за підходом N+1 або 2N. Кожна стійка оснащена блоком розподілу вимірюваної потужності (rPDU) або двома rPDU для реалізації Tier 3. Tier 3 MDC можна обслуговувати в будь-який час без відключення компонентів системи. Вбудований автоматичний перемикач дає змогу легко встановлювати та використовувати зовнішні дизельні генератори.
Охолодження всередині ряду реалізовано з резервуванням N+1, а для топології Tier 3 використовуються блоки охолодження з ATS. Це уможливлює роботу MDC за температури в діапазоні від -15°C до +48°C. Холодильні агрегати мають внутрішню систему моніторингу, яка постійно контролює як температуру, так і вологість. Крім цього, система моніторингу виявляє різні типи критичних подій, наприклад, перевантажені фільтри, і сигналізує, якщо параметри сягають критичних значень.
Також доступний вибір додаткових компонентів для підвищення безпеки та надійності, зокрема для систем контролю доступу та відеоспостереження. Такі системи гарантують доступ до дата-центру тільки авторизованому персоналу, а ситуація всередині Xubus Node завжди буде контрольованою.
Серед додаткових опцій — аспіраційні детектори диму та оптоволоконні кабельні лотки, а також гнучка конфігурація як обладнання, так і налаштувань.
Для візуалізації параметрів навколишнього середовища, системи доступу, живлення та стану протипожежного обладнання використовується Data Center Infrasuite Manager (DCIM) — класичне програмне забезпечення, що встановлюється в усіх дата-центрах Delta.
Завдяки міцній сталевій конструкції та панелям із мінеральної вати в поєднанні з вогнетривким кабельним входом досягається вогнестійкість 60 хв. (EI) в обох напрямках (як ззовні, так і із середини).
Де купити в Україні контейнерний ЦОД Xubus Node від Delta
Delta успішно розгортає MDC Xubus Node за підтримки українських партнерів — системних інтеграторів. Компанія «Мегатрейд» забезпечує транспортування, встановлення, введення в експлуатацію, а також сервісне обслуговування та заміну АКБ, адже має статус авторизованого дистриб’ютора та сервісного партнера Delta в Україні.Докладніше про Контейнерний ЦОД Delta Xubus Node
Запити щодо партнерства та придбання: sales@megatrade.ua, (044) 538–00–06
Технічні консультації для партнерів: ups@megatrade.ua