Що кожний керівник має знати про новий рівень автоматизації та до чого тут RPA
Що кожний керівник має знати про новий рівень автоматизації та до чого тут RPA
Robotiс Process Automatization (RPA) приходить на зміну громіздким підходам до автоматизації та нівелює їхні ключові недоліки: довгий цикл впровадження, низьку ефективність використання рішень за значних витрат, необхідність підлаштовувати компанію під системи, а не навпаки.
24.11.2020
Недарма теоретики розповідають про циклічність розвитку будь-якої системи. Колись автоматизація починалася з маленьких раціоналізаторських рішень, які спрощували рутинні операції на рівні їх механізації. Згодом вплив систем у межах відокремленого об’єкта збільшувався. Окремі механізми об’єднувались у системи. З’явився конвеєр. Промислова автоматизація відкрила нові горизонти виробникам. Водночас еволюціонували системи управління: від утопічних спроб побудувати автоматизовану централізовану економіку на рівні держави до перших систем управління складом.
У парадигмі централізованого управління ми жили доволі довго. Навіть після того, як ідеологічні засади було визнано нежиттєздатними. Будь-яка ERP-система це, власне, її відображення. Що ж, дехто справді мав успіх. Натомість загальна статистика впроваджень видається сумною.
Офіційно в США кількість невдалих впроваджень ERP зафіксовано на рівні 28 %. За неофіційними даними, вона сягає 80 %. Найгірше те, що бізнес вкладає в це великі кошти, навмисно гальмує розвиток, аби систематизувати бізнес-процеси, залучає зовнішніх консультантів і відволікає персонал від ключових завдань, а очікуваний результат не настає.
Після пів століття безуспішних спроб, інтеграцій та синхронізацій у хаосі вічно конфліктуючих сиcтем на зміну громіздким гігантам приходять рухливі IEM — інтегровані операційні системи підприємства. Ключову роль у них відіграє Robotiс Process Automatization (RPA). Це прояв так званої «клаптикової автоматизації» — конструювання програмних роботів для послідовної заміни людей у рутинних бізнес-процесах.
Варто зазначити, що RPA не є панацеєю. Ефективність її використання залежить від того, наскільки «роботи» імплантовані до системи управління та підтримують природну бізнес-логіку прийняття рішень (якщо йдеться про її повсюдне використання). Точково технологія RPA може бути застосована у будь-якій індустрії, де є ручні, повторювані й виконувані за певним розкладом (або в разі настання певної події) процеси, а саме у банківській сфері та аудиті, сферах охорони здоров’я та страхування, виробництва і роздрібної торгівлі, логістики й енергетики, нерухомості та будівництва, фармакології, ЗМІ та багатьох інших.
Переваги RPA:
- єдина платформа управління роботами
- сучасні технології для більшої ефективності дії: AI, OCR, NPL, ML
- аналітика в реальному часі
За напрямком RPA «Мегатрейд» співпрацює з Automation Anywhere. Їм вдалося зібрати широкий портфель рішень за рахунок власних напрацювань за принципом прецеденту, а також завдяки партнерським відносинам з іншими розробниками. Нині «Мегатрейд» пропонує три основні лінійки продуктів Automation Anywhere — Discovery Bot, IQ Bot, Bot Insight.
- IQ Bot — перетворює неструктуровані та приховані дані за допомогою штучного інтелекту (AI).
- Discovery Bot — швидка автоматизація зі штучним інтелектом (AI), який розкриває процеси і створює ботів.
- Bot Insight — аналітика RPA в реальному часі, що постачається на рівні ботів, процесу та бізнесу.
Хочете дізнатися більше про RPA? Надсилайте запит на: software@megatrade.ua