Міф про джерела живлення та середній час напрацювання на відмову
Міф про джерела живлення та середній час напрацювання на відмову
Оексій Колпаков, керівник департаменту систем живлення «Мегатрейд», пропонує припинити використовувати оманливий показник надійності джерел живлення.
19.10.2020
Загальновідомим показником надійності джерел живлення є значення напрацювання на відмову, що зафіксоване у специфікації. Проте не всім відомо, що середній час напрацювання на відмову, або Mean Time Between Failures (MTBF), є параметром розрахованим, тобто суто теоретичним.
Під час його обчислення використовують дані з офіційних баз даних, таких як MIL HDBK 217F, а також додаткові технічні характеристики MTBF окремих компонентів пристрою. Таким чином цей показник, хоча і дає уявлення про якість складників, узагалі не свідчить про надійність самого джерела живлення.
Більш корисною величиною, якою ми в «Мегатрейд» рекомендуємо користуватися партнерам і споживачам, є термін служби виробу. Це значення може бути отримано у прискорених тестах на термін служби (Highly Accelerated Life Test, HALT) та зазвичай визначається терміном служби «найслабшої ланки» в загальній системі. Під час HALT пристрої зазнають вібрації, впливу екстремальної вологості та швидких температурних циклів на рівнях, що перевищують рівні, очікувані в умовах нормальної роботи.
Ці тести зазвичай виконуються на етапі науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, щоб виявити й усунути недоліки в дизайні. Випробовуючи велику кількість зразків із серії, виробники можуть робити точні прогнози щодо середнього терміну служби виробу.
На жаль, HALT поки ще недостатньо популярні в галузі. Тільки деякі виробники публікують свої фактичні результати. Серед них — Delta Electronics.
Нещодавно ми розповідали про основні лінійки промислових джерел живлення Delta. Оберіть свою Delta відповідно до сфери застосування, а з питань придбання та щодо отримання технічної консультації звертайтеся на ups@megatrade.ua.