Cloudflare VS Reblaze: порівняння платформ
Cloudflare VS Reblaze: порівняння платформ
Cloudflare є масштабним постачальником послуг, який доправляє контент і покриває питання безпеки. Проте пропозиція WAF від Cloudflare має серйозні зауваження від експертів зважаючи на відсутність багатьох важливих функцій і особливості бізнес-моделі компанії.
16.08.2021
У чому схожі вендори?
Складові веб-безпеки в обох виробників ідентичні: WAF, захист від DDoS-атак, боти та CDN з інтеграцією. Ще одна схожість їхніх платформ полягає в забезпеченні програмного управління з використанням API та налаштування шляхом периферійного програмування.З якими проблемами стикаються клієнти Cloudflare?
Платформа Cloudflare має суттєві недоліки, які можуть відштовхувати потенційних клієнтів.- Мультитенант. Протягом тривалого часу, починаючи з 2016 року, розробники проекту займалися впровадженням незашифрованих даних приватних користувачів на численні загальнодоступні веб-сторінки. Цей випадок назвали інцидентом «Cloudbleed». Багато з постраждалих навіть не стикалися з помилкою html, через яку стався збій. Було досить того, що їхні ресурси розташовувалися на сервері з ресурсами, де така помилка спостерігалася.
- Бізнес-модель. Cloudflare залучає нових клієнтів безкоштовним рівнем обслуговування. Як показує статистика, 90% користувачів вирішили відмовитися від оплати. Зважаючи на це можна зробити припущення, що до потреб платних клієнтів будуть ставитися менш серйозно і згодом вони відійдуть на другий план. Також не складно здогадатися, що безкоштовне користування субсидується за рахунок платних клієнтів Cloudflare.
Низка слабких сторін Cloudflare WAF у порівнянні з Reblaze
Розглянемо, що недороблено у платформі й перешкоджає її комфортному використанню.- Функція елементарного виявлення ботів. В цьому випадку не були продумані будь-які складні алгоритми. З ботами бореться всім відома CAPTCHA, яка гарантує мінімальний рівень надійності. Сучасні зловмисники з легкістю обходять такі перешкоди. У той же час в Reblaze до цього питання поставилися більш серйозно. Діють як традиційні методи захисту, так і перевірка користувацьких агентів, обмеження швидкісних режимів. Також з вирішенням цього завдання допомагає виконання анонімного багатовимірного поведінкового аналізу (руху миші, введення символів, частота експлуатації пристроїв, перехід на сторінки, тривалість сеансів тощо). Reblaze займається не тільки відсіюванням шкідливих ботів, а й створенням великих поведінкових профілів. Це допомагає визначати нелегітимних користувачів і закривати для них доступ, залишаючи лише сумлінних клієнтів.
- Функція елементарного управління ботами. Користувачі Cloudflare не можуть самостійно налаштувати список з ботами, а також віднести вже відомого бота до дозволених / заборонених.
- Режим обмеженої функціональності WAF. Політика Cloudflare не оновлюється регулярно, як і набори з правилами WAF. Користувачам недоступно створення власних наборів правил.
- Обмежена звітність. Дані можуть зберігатися тільки протягом певного часу. Використання HTTP POST недоступно. Весь обсяг даних, який витягується за допомогою API, можна використовувати в режимі реального часу.
- Відсутні повідомлень. Користувачі платформи не сповіщаються про події за допомогою SMS чи електронних листів.
- Відсутній готовий захист від сесійної атаки. Розробники не продумали захисні системи (на випадок атаки з повторним відтворенням, підробкою запиту тощо).
- Немає глобальної перевірки трафіку (не підтримується корисне навантаження JSON).
- Немає самонавчальних рішень. Не використовуються механізми самонавчання за типом машинного навчання.
Покращена веб-безпека з Reblaze
Якщо для вас важлива веб-безпека, робота з Reblaze безумовно зможе її забезпечити. Reblaze гарантує:- Різноманітність виявлення загроз. Надійне виключення ворожого трафіку.
- Можливість вибору хмар: AWS, Azure, GCP, IBM, Oracle, AliBaba Cloud тощо з можливістю комбінування.
- Легку роботу та автоматичне масштабування у багаторегіональних кластерах, які здатні виконувати навіть обробку глобальних DDoS-атак.
- Унікальну віртуальну приватну хмару для роботи. Кожна захищена мережа має повний виділений стек, що виключає більшість ризиків, пов’язаних з наявністю декількох орендаторів.
- Обробку даних у межах хмарного периметра. Для розшифровування, зберігання та аналізу даних не використовуються зовнішні сервери.
Reblaze Technologies — це універсальна платформа веб-безпеки для успішного використання сайтів без ризику витоку даних. У складі рішення Reblaze:
Reblaze захищає вебресурси від DoS/DDoS на рівнях 3, 4 та 7 (мережа, транспорт і додаток). Повністю відповідає стандартам та сертифікаціям GDPR, PCI DSS, ISO 27001, FISMA, FIPS, HIPAA, AICPA / SOC1 / SOC2 / SSAE / ISAE, CSA (Cloud Security Alliance).
Отримайте консультацію щодо рішення Reblaze: (044) 538-00-06, software@megatrade.ua
Мегатрейд — партнер Reblaze Technologies LTD в Україні