Конвергентне або гіпер конвергентне рішення: в чому різниця та що краще?
Конвергентне або гіпер конвергентне рішення: в чому різниця та що краще?
Деякі кажуть, що зміни залишаються єдиною константою у житті. Ця сентенція є сьогодні ще більш правдивою, ніж раніше; саме тому будь-який бізнес повинен встигати за швидкими змінами вимог клієнтів та робітників. В часи цифрової економіки успішне виконання бізнес-стратегії залежить від надійної технологічної стратегії. Іншими словами, інвестиції в інтелектуальні технології впливають на здатність пропонувати конкурентні переваги.
Із різноманітних організацій постійно лунають питання: яку інфраструктуру варто обирати – конвергентну або гіпер конвергентну? В подібних випадках завжди потрібно звернутися до головних цілей бізнесу або організації і запитати себе, які саме результати ви намагаєтесь досягнути та яким саме чином ви плануєте обслуговувати власних бізнес-партнерів? Відповідь на ці питання дасть змогу зупинити свій вибір на рішенні для бізнесу, а не на технології в цілому.
За своєю основою конвергентні та гіпер конвергентні рішення компанії NetApp дозволяють будь-якій організації реалізувати гібрідну хмарну систему. Зазначені технології забезпечують надійну та ефективну передачу з та на публічні та приватні хмарні. Проте, дивлячись на це фундаментально, конвергентні та гіпер конвергентні рішення відповідають різним вимогам бізнесу, саме тому варто вивчити всі можливі сценарії.
В першу чергу варто подивитись на постійні зміни ІТ-можливостей на ринку праці, зокрема, на зниження кількості фахівців-адміністраторів. Кажучи більш простіше, зараз вже не потрібні вузькі навички адміністрування (мережа, сховище, сервер), і замість цього потрібні більш загальні навички. Платформами, які працюють на технологіях наступного покоління, значно простіше керувати, проте дуже якісно виконують ті завдання, які потрібно вашому бізнесу.
Гіпер конвергентна інфраструктура стала дуже популярною опцією, оскільки вона здатна автоматизувати багато ІТ задач, включаючи підготовку та управління серверами та додатками. Більш складні функції на основі хмари гарантують, що гіпер конвергентна платформа може підтримувати різноманітні сценарії сумісної роботи (наприклад, бази даних, аналітичні платформи та інше). Зручність розгортання та експлуатації стала можливою завдяки інтеграції програмного та апаратного обладнання. І для досягнення такого рівня простоти гіпер конвергентна платформа дозволяє лише невеликий діапазон параметрів, який можна налаштовувати. Саме тому гіпер конвергентну інфраструктуру можна вважати простою, проте надзвичайно надійною.
Конвергентна інфраструктура, наприклад FlexPod або NFLEX, поєднує у собі найкращі технології (сервер, мережа та сховище) у вигляді окремої одиниці, яка дозволяє обирати спосіб розгортання. Наприклад, конвергентна інфраструктура може розгортатися з рівнем віртуалізації; виклики API між різними рівнями забезпечують гнучкість серверу та сховища. Найголовніше те, що ІТ-фахівці можуть налаштовувати параметри для різних вимог. Проте, якщо розгортання гіпер конвергентної інфраструктури може зайняти декілька хвилин, розгортання конвергентної інфраструктури потребує декількох годин.
Що все це означає? Якщо головна потреба вашого бізнесу полягає у спрощенні управління хмарними/ІТ-ресурсами, отже вам підійде гіпер конвергентна інфраструктура. Проте, якщо вам потрібна більша гнучкість при розгортанні та налаштування ІТ платформи, тоді конвергентна інфраструктура буде правильним вибором. Обидва рішення можуть використовуватися в корпоративному середовищі. Що вирізняє NetApp поміж інших, так це можливість легко передавати дані між конвергентними та гіпер конвергентними рішеннями без будь-яких проблем.
Підсумовуючи все вище сказане, варто зазначити, що не існує єдиної відповіді на поставлене на початку запитання. Мова йде про те, щоб обране рішення відповідало потребам та стратегії вашого бізнесу.
Характеристики
Автор | Пресс-служба Мегатрейд |