+380 44 538-00-06 многоканальный

Сценарії використання гігабітних з’єднань

Сценарії використання гігабітних з’єднань

Більшість комутаторів доступу та пристроїв кінцевих користувачів сьогодні обладнані портами 1 GbE. Але при цьому зростає і кількість пристроїв з портами 2.5 Gigabit Ethernet, які працюють з точками доступу (AP) 802.11ac (хоча їх поки що не дуже багато).


Немає нічого дивного в тому, що комутатори з портами 2.5 GbE коштують дорожче, ніж ті, що із портами 1 GbE. До речі, Ruckus пропонує комутатори 2.5 GbE зі скромною націнкою, хоча багато інших виробників продають порти з пропускною спроможністю 2.5, 5 та 10 Гб/с, які коштують дорожче і зазвичай перевищують потреби 802.11ac (Wi-Fi 5). Портами 5 GbE будуть обладнані багато нових точок доступу 802.11ax (Wi-Fi 6), які виходять на ринок.


10 GbE Ethernet – частина вихідного стандарту 802.3bz – перш за все використовується в серверах, пристроях зберігання та іншому обладнанні датацентрів. Дуже мала частина пристроїв кінцевих споживачів сумісна із 10 GbE. Але все більше і більше пристроїв, таких як ноутбуки, електроні пункти продажів та відеокамери, обривають зв'язок та переходять на бездротове підключення. Це збільшує завантаженість даними бездротових мереж і надає основний сценарій використання 2.5 GbE та 5 GbE разом з новим поколінням точок доступу. Про мультигігабітне підключення варто подумати тим організаціям, які переходять на 802.11ac (Wi-Fi 5) та 802.11ax (Wi-Fi 6) та починають запроваджувати мережі Wi-Fi наступного покоління.


Є ряд додаткових міркувань, пов’язаних із впровадженням мультигігабітних з’єднань, такі як вимоги до Power over Ethernet (PoE) та перспективи майбутнього зростання. Ранні точки доступу зазвичай працювали на PoE, споживаючи всього 15 Вт на комутатор. Проте більш потужні радіостанції споживають більше енергії. Більшість точок доступу сьогодні все ж таки сумісні зі стандартами PoE або PoE+, останній з яких забезпечує живлення на 30 Вт. Проте, хоча новітні AP 802.11ac (Wi-Fi 5) можуть працювати на 30 Вт, часто вони потребують набагато більше для досягнення максимальної продуктивності – для приведення в дію всіх радіомодулів та забезпечення живлення USB-порта.


Новітнє покоління точок доступу 802.11ax (Wi-Fi 6) напевно потребуватиме навіть більше потужності, ніж їхні попередники. Хоча точки доступу 802.11ax (Wi-Fi 6) будуть працювати з PoE+, для досягнення пікової продуктивності 8х8 радіосхем не є достатнім. Очікується, що новий стандарт, відомий як 802.3bt, буде відповідати вимогам PoE для точок доступу 802.11ax (Wi-Fi 6), а також для таких пристроїв, як світлодіодні освітлювальні прилади, камери PTZ (панорама/нахил/масштабування) та телевізори високої чіткості. 802.3bt був ратифікований IEEE в вересні 2018 р. і включає опції як 60, так і 90 Вт на один порт. Організаціям, які планують використовувати нові комутатори з мультигігабітним з’єднанням, варто перевірити, чи можуть вони забезпечити достатню потужність живлення через Ethernet для підтримки роботи нових точок доступу.


Варто також зазначити, що існують детальні специфікації для з’єднань, які працюють зі швидкістю більше одного гігабіта на секунду по стандартному мідному кабелю вита пара. Тому важливо вивчити ці вимоги і те, наскільки вони підходять до вже існуючих кабелів. IEEE в 2016 році модифікував стандарт 802.3bz, щоб додати 2,5 і 5 GbE на виту пару. Це було зроблено навмисно, щоб підтримати підключення нових поколінь Wi-Fi завдяки мідній проводці, без необхідності переходити на оптоволоконне середовище.


У відповідності із зміненими вимогами і GbE і 2.5 GbE можуть працювати із кабелем категорії Cat 5e довжиною до 100 м, а для швидкості 10 Гб/с необхідне Cat 6a. Значна кількість будівель до цих пір досі має розводку тільки Cat 5e, і в цьому випадку для підтримки більш високих швидкостей необхідна її заміна. Якщо потребується нова кабельна розводка, організації повинні обов’язково розрахувати витрати на оновлення та визначити, чи варто переходити на мультигігабіт.


Організаціям також варто мати уявлення про життєвий цикл власної інфраструктури. Зокрема, стандарти Wi-Fi, обладнання та використання гігабітних з’єднань розвиваються так швидко, що компанії та організації оновлюють свої точки доступу Wi-Fi приблизно раз на три роки. При цьому життєвий цикл комутаторів в середньому складає від п’яти до семи років в комерційних підприємствах, та від семи до десяти в системі освіти. Таким чином, організації повинні переконатися, що придбані нові комутатори будуть підтримувати поточні мережі Wi-Fi і, принаймні, ще один цикл їхнього оновлення, якщо не більше. Протягом цього циклу вони обслуговуватимуть все більше користувачів, більше пристроїв на одного користувача і зростаючу потребу в пропускній здатності. Іншими словами, оцінка перспективи майбутнього використання комутаторів необхідна для захисту будь-яких інвестицій в мережну інфраструктуру.


Поделиться:

назад к списку